Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Mașină înmatriculată în România
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Mașină înmatriculată în România

Vreau sa cumpăr o mașină înmatriculată în România. Mașină a fost adusa din Germania printr o firma din Slovacia. Proprietarul roman mi a prezentat copie după un contract fără tva între parcul din Germania și firma din Slovacia, factura în original și tradusa în romana între firma din Slovacia și proprietar România. Mașină este înmatriculată. Ar mai fi vreo problemă în cumpărarea ei?
Daca si vanzatorul va pune la dispozitie toate documentele necesare transferarii dreptului de proprietate asupra vehiculului nu ar trebui sa aveti probleme la inmatriculare