Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ce institutie se ocupa cu protectia animalelor ?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ce institutie se ocupa cu protectia animalelor ?

Buna ziua! Stau la bloc si exact in fata blocului este o firma care are in curte un ciobanesc mioritic al carui latrat imi intra in casa pur si simplu in fiecare dimineata la ora 8, atunci cand il hraneste. Unde pot gasi o adresa de la protectia animalelor sa vina sa-l salte de la firma, mai ales ca il tin intr-o cusca de 3-4mp fara sa il scoata la plimbare si fara sa il strige pe nume, doar ii dau de mancare si atat, In rest e complet abandonat acolo, dovada ca stapanii nu iubesc animalele. Poate protectia animalelor il da cuiva care iubeste animalele .
dias23ro, utilizator
Autoritatea nationala pentru protectia animalelor are atributii in domeniu.
[ link extern ] /