Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... durata concediului de crestere a copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

durata concediului de crestere a copilului

Buna ziua!
Am o nelamurire legata de durata concediului de crestere a copilului. Eu am intrat in concediu prenatal la 1 septembrie 2008 pana la 1 ianuarie 2009, data de la care am intrat in concediu de crestere a copilului primind indemnizatia cuvenita.Am nascut pe 22 octombrie 2008. Intrebarea este, cand trebuie sa ma intorc la serviciu, la 1 ianuarie 2011 sau cand implineste copilul 2 ani, respectiv 22 octombrie 2010. Va multumesc.
Cand implineste copilul 2 ani.