avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 730 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... durata concediului de crestere a copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

durata concediului de crestere a copilului

Buna ziua!
Am o nelamurire legata de durata concediului de crestere a copilului. Eu am intrat in concediu prenatal la 1 septembrie 2008 pana la 1 ianuarie 2009, data de la care am intrat in concediu de crestere a copilului primind indemnizatia cuvenita.Am nascut pe 22 octombrie 2008. Intrebarea este, cand trebuie sa ma intorc la serviciu, la 1 ianuarie 2011 sau cand implineste copilul 2 ani, respectiv 22 octombrie 2010. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 17:20, 27 Octombrie 2009
Cand implineste copilul 2 ani.
Cand implineste copilul 2 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza perioada de 2 ani de concediul de crestere a copilului marciu marciu Buna ziua As dori sa stiu cand expira cei 2 ani de crestere a copilului. Mentionez ca am nascut in data de 30 septembrie 2009. In 23 septembrie am intrat in ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate dupa cateva luni de la nastere marla1 marla1 buna seara, am nascut in 11 martie 2011, fara sa imi fi luat zilele acelea de concediu prenatal la care as fi avut dreptul (nu sunt prea documentata cu ... (vezi toată discuția)
Concediul pt cresterea copilului adirica2002 adirica2002 Sotia mea a nascut pe 04.10.2008,din data de 05.08.2009 a intrat in concediul medical plus cele 46 zile obligatorii,pina pe data de 05.12.2008.Din data de ... (vezi toată discuția)