Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanarea pedepsei si munca in folosul conunitatii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanarea pedepsei si munca in folosul conunitatii

Buna seara!
Am si eu o intrebare.
Anul trecut in iunie mi s a retinut permisul pt alcoolemie. Anul acesta in aprilie am avut proces si am primit amanarea pedepsei de 1 an si 2 luni de inchisoare cu 2 ani de supraveghere. In minuta penala erau trecute 30 zile de munca in folosul comunitatii,dar in hotararea definitiva si irevocabila este precizat ca o sa fiu chemata la probatiuni si NU MAI SUNT PRECIZATE DELOC ORELE DE MUNCA IN FOL.COMUNITATII.
Cum e pana la urma?
Bună ziua! Din câte înțeleg, este în avantajul dvs. această neconcordanță dintre minută și dispozitivul hotărârii. În executare se pune dispozitivul din hotărâre. Așadar, aveți vreun motiv să o atacați în vreun fel?! Totuși, este de așteptat ca procurorul să riposteze, urmăriți în continuare dosarul!
ContSters467148, utilizator