Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot incheia 2 contracte de munca pe acelasi post ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot incheia 2 contracte de munca pe acelasi post ?

Buna ziua
Aveam probleme la locul de munca si am vorbit cu angajatorul sa-mi accepte demisia la zi,el a refuzat pe urma i-am spus ca nu mai vin 3 zile,obligandu-l sa-mi desfaca contractul de munca.A trecut o saptamana si nu am fost anuntat in legatura cu nimic.Problema e ca doresc sa ma angajez la o firma concurenta pe acelasi post.Trebuie sa astept decizia de incetare a contractului de munca sau ma pot angaja fara probleme ? Vreau sa mentionez ocupatia este de operator CNC
Va puteti angaja fara nicio problema.