Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Întoarcere in Romania
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Întoarcere in Romania

Buna seara,locuiesc in Spania,soțul este violent ,agresiv, ma jigneste,vreau sa depun declaratie împotriva lui si vreau sa plec acasă la părinții mei in Romania împreună cu copilul de 3 ani,as dori sa stiu daca pe parcurs acesta ar putea sa ma dea in judecata pentru răpire de minori, pentru ca am auzit asemenea cazuri si nu stiu in ce consta exact,am înțeles ca pot pleca in România cu copilul si fara acordul tatălui,acesta se poarta foarte urat jigneste si nu-mi doresc sa mai locuiesc cu el.

Denisa V a scris:

Buna seara,locuiesc in Spania,soțul este violent ,agresiv, ma jigneste,vreau sa depun declaratie împotriva lui si vreau sa plec acasă la părinții mei in Romania împreună cu copilul de 3 ani,as dori sa stiu daca pe parcurs acesta ar putea sa ma dea in judecata pentru răpire depoarta foarte urat jigneste si nu-mi doresc sa mai locuiesc cu el.
Da
Ar fi rapire internationala de minori.

Încercați și dvs. sa va găsiți un avocat care sa va caute solutii.
Dacă plecați asa ati pierdut copilul în justiție.
Am inteles,mulțumesc pentru răspuns!

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ar fi rapire internationala de minori.

Încercați și dvs. sa va găsiți un avocat care sa va caute solutii.
Dacă plecați asa ati pierdut copilul în justiție.