Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Imi va executa banca veniturile de pe PFA ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Imi va executa banca veniturile de pe PFA ?

Buna ziua !

Sunt in urmatoarea situatie. Am un credit de nevoi personale cu garantie imobiliara pe persoana fizica din 2007 si nu vreau sa-l mai platesc pentru ca nu-mi permit. Vreau sa stiu daca imi vor fii executate veniturile de pe PFA-ul cu norma de venit inregistrat la ONRC. Multumesc anticipat
Din cate stiu eu, nu.
Sigur ?
Sigur. E vorba de faptul ca PFA ul are alt CIF decât Dvs persoana fizica. Alt cont de virament decât cel deținut de Dvs pentru salariu
Am inteles ca daca nu am constituit un patrimoniu de afectatiune inscris la Registrul Comertului, executa si veniturile PFA. 99,999% din PFA-uri II si alte ONG -uri de acest tip, nu au constituit un patrimoniu de afectatiune. Prin urmare pot fi executate silit toate bunurile si veniturile ?
Putin probabil