Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am vândut o mașină cu plata în două tranșe dar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am vândut o mașină cu plata în două tranșe dar am primit-o numai pe prima. Ce soluție există să-mi recuperez banii?

Am vandut o masina si cumparatorul mi a dat decat o parte din bani,pt restul angajandu-se sa mi-i dea pana pe 31 martie.Am mentionat acest lucru si in contract si a semnat.Cand s-a ajuns la data scadenta nu a mai vrut sa-mi dea nici un ban,m -a blocat telefonic,pe facebook,tot.Ce pot face?
Manuela Rășină, administrator
Il notificati si il actionati in instanta.
Si ce voi obtine?Pot cere anularea contractului de vanzare-cumparare si redobandirea bunului?Multumesc!
Puteti sa obtineti in mod cert restul sumei neachitate.