avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1693 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am vândut o mașină cu plata în două tranșe dar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am vândut o mașină cu plata în două tranșe dar am primit-o numai pe prima. Ce soluție există să-mi recuperez banii?

Am vandut o masina si cumparatorul mi a dat decat o parte din bani,pt restul angajandu-se sa mi-i dea pana pe 31 martie.Am mentionat acest lucru si in contract si a semnat.Cand s-a ajuns la data scadenta nu a mai vrut sa-mi dea nici un ban,m -a blocat telefonic,pe facebook,tot.Ce pot face?
Ultima modificare: Vineri, 20 Aprilie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 14:56, 20 Aprilie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Il notificati si il actionati in instanta.
Si ce voi obtine?Pot cere anularea contractului de vanzare-cumparare si redobandirea bunului?Multumesc!
Puteti sa obtineti in mod cert restul sumei neachitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua la toti forumistii - recuperare masina SERCOM AUTO SERCOM AUTO Am si eu o speta din care nu stiu cum sa ies in mod elegant. deci: In luna octombrie 2008 am vandut unui cetatean un autoturism opel corsa cu suma de 4000 ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca sendysss sendysss In anul 2007 , luna februarie am vandut o masina ( platforma autoutilitara) , i-am dat pe incredre toate documentele masinii , am facut la data respectiva un ... (vezi toată discuția)
Inselatorie sau nu? sebannu 1 sebannu 1 Buna ziua,am si eu o problema si nu stiu cum s-o rezolv,in urma 3 luni am vandut o masina si nu am primit toti banii la momentul tranzactiei cumparatorul mi-a ... (vezi toată discuția)