Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Dreptul de folosinta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Dreptul de folosinta

Sunt proprietarul unei garsoniere intr-un bloc central. Doresc sa o folosesc in regim hotelier. Comitetul de bloc se opune. Are acest drept, atata timp cat platesc impozitul pt venituri din cedarea unor bunuri si intretinerea pt doua persoane (mai multe nu incap)? Conform carei legi sau HG?
Daca aveti toate actel;e in regula de la registrul comertului, nu audreptulsa se opuna si nu pot face nimic in acest sens.
Doar daca in acel spatiu isi va desfasura activitatea o firma, aveti nevoie de acordul asociatiei.