Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anulare proces verbal
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anulare proces verbal

Buna ziua,
Am primit o amenda, insa agentul uitat sa imi comunice sa.semnez procesul verbal, drept urmare am primit un exemplar nesemnat. Pot obtine anularea lui in instanta?
Aspectul invocat de dv nu constituie temei legal care sa conduca la anularea PV
Multumesc pt raspuns, am insa o nelamurire.
Este reglementat acest lucru? Eu stiu ca in cazul in care refuz sa semnez, primesc prin posta procesul verbal. Deci nu mi se da nesemnat direct in mana. Nu exista dovada predarii lui.

ynocentta a scris:

Aspectul invocat de dv nu constituie temei legal care sa conduca la anularea PV

Dovada comunicarii PV este probata prin registrul autoritatii care a emis si comunicat PV