Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare bani!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare bani!

Poți sa recuperezi o suma de bani împrumutată unei persoane? Fostul meu prieten a venit la mama mea acasă sa spună ca eu m-am împrumutat de la el , dar este exact invers ca eu i-am dat mai multe sume de bani pentru ca mi-a spus ca are diferite probleme! Credeți ca mama mea poate fi martora dacă fac recalmați?
Potrivit art. 315 C. pr. civ. rudele pana la gradul al treilea inclusiv nu pot fi martori, cu exceptia cazului in care partile convin, expres sau tacit, acest lucru.