Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... STRAMUTARE DOSAR
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

STRAMUTARE DOSAR

Pot sa solicit stramutarea unui dosar civil-stabilire domiciliu minor, care se tergiverseaza de 7 luni, daca mama si bunicul paratului colaboreaza cu tribunalul, fiind evaluatori in tabloul evaluatorilor? Acestia depun lunar expertize in dosare de divort si partaje?
Buna seara,
Incercati dar nu cred sa aveti sanse
Cat priveste timpul de judecata ... cam asta este.
de ce credeti asta?
Am citit ca una din parti trebuie sa aiba rude PRINTRE magistrati.
Interpretez eu gresit si trebuie sa fie rude cu magistratii?
]”Cand una din parti are doua rude sau afini pana la gradul al patrulea inclusiv printre magistratii sau asistentii judiciari ai instantei, ”
EXACT Expertii nu-s magistrati
Ambigua legea asta. Trebuia sa fie exprimata corect RUDE CU MAGISTRATII. Oricum si acestia au contact, discutii, etc

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

EXACT Expertii nu-s magistrati