avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... STRAMUTARE DOSAR
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

STRAMUTARE DOSAR

Pot sa solicit stramutarea unui dosar civil-stabilire domiciliu minor, care se tergiverseaza de 7 luni, daca mama si bunicul paratului colaboreaza cu tribunalul, fiind evaluatori in tabloul evaluatorilor? Acestia depun lunar expertize in dosare de divort si partaje?
Cel mai recent răspuns: planurinoi , utilizator 21:31, 26 Aprilie 2018
Buna seara,
Incercati dar nu cred sa aveti sanse
Cat priveste timpul de judecata ... cam asta este.
de ce credeti asta?
Am citit ca una din parti trebuie sa aiba rude PRINTRE magistrati.
Interpretez eu gresit si trebuie sa fie rude cu magistratii?
]”Cand una din parti are doua rude sau afini pana la gradul al patrulea inclusiv printre magistratii sau asistentii judiciari ai instantei, ”
EXACT Expertii nu-s magistrati
Ambigua legea asta. Trebuia sa fie exprimata corect RUDE CU MAGISTRATII. Oricum si acestia au contact, discutii, etc

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

EXACT Expertii nu-s magistrati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se muta un proces? giovani giovani Cum pot muta un dosar de partaj fara copii intr-un alt judet;localitate -dosarul fiind spre final? (vezi toată discuția)
Mutare dosar la o alta instanta din alt judet manuelaturcu manuelaturcu Buna ziua, Cum pot muta un dosar care se judeca la un Tribunal dintr-un judet la un un alt tribunal din alt judet ? (vezi toată discuția)
Revizuire si stramutarea cauzei anju anju Daca se urmează procedura de revizuire, după introducerea cererii la Parchetul de pe langa instanta care a trimis in judecată ,cauza poate fi stramutată la ... (vezi toată discuția)