Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incuviintare executare silita
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Incuviintare executare silita

In cat timp se admite o incuviintare executare silita pentru punere in posesie a unui teren mentionez ca a trecut o luna am mers la judecatorie si mi s.a spus ca a avut termen in data de 5 aprilie dar ca dosarul este la judecator .Mentionez ca pe portal nu a aparut nici o modificare nu apare nici data de 5 aprilie doar data cand a fost introdusa cererea ce pot sa fac?multumesc
Art. 666. COD PROCEDURA CIVILA .Incuviintarea executarii silite

(2) Cererea de incuviintare a executarii silite se solutioneaza in termen de maximum 7 zile de la inregistrarea acesteia la instanta, prin incheiere data in camera de consiliu, fara citarea partilor. Pronuntarea se poate amana cu cel mult 48 de ore, iar motivarea incheierii se face in cel mult 7 zile de la pronuntare. Incheierea se comunica din oficiu, de indata, executorului judecatoresc, precum si creditorului.
DenisRif, utilizator