Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Constructia neautorizată a unui perete in bloc
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Constructia neautorizată a unui perete in bloc

Bună ziua!Unde pot reclama/soluționa construcția neautorizată a unui perete in scara blocului?
Solicitati informatii de la asociatia de proprietari, in scris, cu nr. de inregistrare/ data asupra conditiilor in care a aparut peretele respectiv.
Puteti sesiza Inspectoratul de stat in ctii. cu nr. de inregistrare/ data despre modificarile aduse constructiei initiale.
Sesizarile se poate trimite prin posta cu confirmare de primire.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Sesizati oficial directia corp control din primarie si inspectoratul de stat in constructii