Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Inlocuitorul ordonatorului de credite
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Inlocuitorul ordonatorului de credite

Buna ziua.
O lamurire in privinta persoanei care poate inlocui ordonatorul de credite secundar. Va rog.
pot fi numiti inlocuitori mai multi angajati ai institutiei, indiferent de profesie? In institutie exista totusi un compartiment contabilitate/salarizare

Va multumesc

george-neagu, moderator
Da, pot fi înlocuitori una sau mai multe persoane împuternicite/desemnate prin decizii/dispoziții.. Prin actul de delegare trebuie precizate limitele şi condiţiile delegării.