Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de colaborare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de colaborare

Buna ziua,

Am o firma nou infiintata care se ocupa de inchirierea de ospatari pentru evenimente ( doar sambata)
intrebarea mea este...cum as putea sa incadrez legal acesti oameni? ca zilieri? sau pot incheia contracte de colaborare intre societatea mea si persoane fizice?
Cum inchiriaza ospatari?

Este agent de munca temporara sau agent de plasare a fortei de munca ?