avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte de colaborare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte de colaborare

Buna ziua,

Am o firma nou infiintata care se ocupa de inchirierea de ospatari pentru evenimente ( doar sambata)
intrebarea mea este...cum as putea sa incadrez legal acesti oameni? ca zilieri? sau pot incheia contracte de colaborare intre societatea mea si persoane fizice?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:00, 30 Aprilie 2018
Cum inchiriaza ospatari?

Este agent de munca temporara sau agent de plasare a fortei de munca ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare firma inchiriere ospatari ionash ionash buna seara, vreau sa deschid o firma de inchiriere ospatari pentru diverse evenimente, si vreau sa aflu ce cod caen pot sa utilizez pentru acest tip de ... (vezi toată discuția)
Ce cod caen sa folosesc pentru infiintarea societatii? Tadrian82 Tadrian82 Societatea pe care intentionez sa o infiintez nu va face plasare si nici angajare temporara doar o intermediere. Contractele de munca vor fi incheiate pe ... (vezi toată discuția)
Serviciu de inchiriere ospatari ContSters146557 ContSters146557 Buna ziua, Avem o firma care se ocupa cu serviciul de inchiriere ospatari, barmani, hostess si promoteri pentru evenimente. In CUI ca domeniu de activitate ... (vezi toată discuția)