Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... accident rutier-spitalizarea
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

accident rutier-spitalizarea

buna seara am fost implicata intrun accident rutier cu victima victima a stat spitalizata timp de zile.eu inca mai sunt eleva si am inteles ca este posibil sa nu mai fie nevoie sa platesc spitalizarea victimei din acest motiv.este adevarata aceasta varianta?
Fiind vatamare corporala din culpa, sub 10 zile de ingrijiri medicale nu raspundeti penal pentru vatamare.
Asiguratorul RCA va despagubi victima. Luati legatura cu societatea care a emis polita dvs. de asigurare RCA.