Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... asigurari de sanatate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

asigurari de sanatate

Sunt salariat si platesc asigurari de sanatate. Am si contract de mandat ca agent de asigurari. Sunt obligat sa platesc asigurarea de sanatate si pentru aceste venituri? Daca da, de cind se aplica cumulativ pe toate veniturile ?
Multumesc
Asigurare de sanatate trebuie platita dupa toate veniturile realizate din salarii sau activitati independente. Aceste reglementari sunt din 2004 cu siguranta, daca nu mai devreme.