Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mansardare si presiuni din partea unor vecini si a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mansardare si presiuni din partea unor vecini si a administratorului

Sunt proprietar al unui apartament la etajul 4 al unui bloc.Unul din vecinii de la cealalta scara, impreuna cu administratorul ma ameninta cu datul in judecata pentru ca nu accept mansardarea.

Au acest drept? Deja e hartuire din partea lor.....
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Va rog sa cititi acest topic si daca aveti nelamuriri sa reveniti.
www.avocatnet.ro/content/for...
Va multumesc foarte mult pentru raspuns si pentru informatiile furnizate!
Care ar fi situatia juridica a apartamentelor de la mansarda? Cumparatorul devine proprietar in toata regula? Cum ajung cei care le construiesc proprietari pe terasa blocului,prin ce mijloace legale?