Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Acte de identitate, casatorie, nastere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Acte de identitate, casatorie, nastere

Buna ziua. Locuiesc in Canada, am pasaport Canadian, nascuta in Ro, si recent am pierdut actul de nastere si casatorie. Plec luna viitoare in Ro si as vrea sa stiu, va rog, cum as putea obtine un duplicat dupa aceste acte, unde sa ma adresez. Am copii dupa actele originale. Va multumesc.
Manuela Rășină, administrator
Va adresati autoritatilor emitente solicitaan eliberarea unui duplicat. In cazul in care va intoarceti inainte de a intra in posesia lor trebuie sa imputerniciti pe cineva din RO printr-o procura sa vi le ridice si apoi trimite in CA.