avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vouchere de vacanta 2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vouchere de vacanta 2018

Sotia mea este angajata la dgaspc dolj , si de la 01.04.2018 , a intrat in concediu prenatal urmand sa nasca la sfarsitul lunii mai . Intrebarea este poate sa beneficieze de tichet de vacanta total sau partial sau deloc ?
Ultima modificare: Miercuri, 2 Mai 2018
styco, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters472180 , utilizator 12:16, 5 Mai 2018
Poate sa beneficieze de tichet de vacanta proportional cu perioada lucrata.
Buna ziua. In cazul vauchere de vacanta, am lucrat in sistemul de invatamant din 2010 pana in 20 ianuarie 2018, cand mi am dat demisia, de ce nu pot beneficia de vaucher de vacanta daca art 1, 2 precizeaza ca se acorda in functie de perioada lucrata/ timp lucrat? Ma puteti lamuri cu privire la acest aspect?? Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vauchere vacanta 2023 buna ziua! lucrez in invatamant si am fost ... viceramo viceramo Vauchere vacanta 2023 Buna ziua! Lucrez in invatamant si am fost in activitate pana in decembrie 2022. Din decembrie am intrat in concediu de maternitate, iar ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna/prenatal ati1981 ati1981 Buna ziua, am si eu o inrebare (am cautat pe site si nu am gasit un raspuns) sotia mea si-a luat concediu prenatal la sfarsitul lunii mai anul acesta, ea fiind ... (vezi toată discuția)
Voucher de vacanta dana19770101 dana19770101 Ma intereseaza daca primesc integral voucherul de vacanta 1450 deoarece eu lucrez cu jumatate de norma in invatamantul preuniversitar. Ce salariati pot ... (vezi toată discuția)