Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vouchere de vacanta 2018
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vouchere de vacanta 2018

Sotia mea este angajata la dgaspc dolj , si de la 01.04.2018 , a intrat in concediu prenatal urmand sa nasca la sfarsitul lunii mai . Intrebarea este poate sa beneficieze de tichet de vacanta total sau partial sau deloc ?
styco, utilizator
Poate sa beneficieze de tichet de vacanta proportional cu perioada lucrata.
Buna ziua. In cazul vauchere de vacanta, am lucrat in sistemul de invatamant din 2010 pana in 20 ianuarie 2018, cand mi am dat demisia, de ce nu pot beneficia de vaucher de vacanta daca art 1, 2 precizeaza ca se acorda in functie de perioada lucrata/ timp lucrat? Ma puteti lamuri cu privire la acest aspect?? Multumesc!