Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Buna ziua.Am o intrebare legata de o cunostinta care locuieste in provincie si nu are acces la informatie.Nascuta la 29-07-1961,este femeie ,are pe cartea de munca o vechime de 7 ani.Acum nu lucreaza nu mai are serviciu de ani buni,este bolnava diagnostic ,diabet si nu o mai angajaza nimeni . Se poate pensiona?ce pasi trebuiesc urmati,pentru aceasta? Va multumesc !
Ii trebuie minim 15 ani de stagiu de cotizare pentru pensia la limita de varsta.