Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... trecerea de la pensie militara la pensie civila
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

trecerea de la pensie militara la pensie civila

am iesit la pensie in 1996 la pensie civia si in anul 1997 am optat pentru pensie militara.La recalcularea pensiei in 2010 in funcie de contributivitate mi s-a calculat un punct de pebsie 2,3348 am primit pensie pe acest punct pina in 2017 cind mi s-a recalculat pensia militara care a devenit de1430 lei am ramas cu cea mai avantajoasa dar as vrea sa stiu daca pot sa trc la pensie civila .Am decizia din 2010 cu punctul de pensie
As dori sa stiu daca ati reusit sa treceti la pensie civila pentru perioada in care ati contribuit in sistemul public de pensii. Cu stima, Marinela Giurgiu.