Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontaj si condica de prezenta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontaj si condica de prezenta

Buna ziua. La punctul de lucru tre sa am condica de prezenta in care se trece ora de sosire si ora de plecare la fiecare angajat? Detin un chios (magazin alinentar) achizitionat recent si am 4 angajate program non-stop? Ce acte tre sa am la punctul de lucru in cazul unui control de la ITM?
art.16 C.mun.
....
(4) Angajatorul este obligat sa pastreze la locul de munca o copie a contractului individual de munca pentru salariatii care presteaza activitate in acel loc.
.....

Evidența orelor de lucru în 2018: Cum trebuie s-o facă angajatorii, conform celor mai recente modificări
www.avocatnet.ro/t4235/condi...
Multumesc Cornel Vasile pentru raspuns!!!!!