Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... obtinere custodie la tata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

obtinere custodie la tata

Buna ziua, am avut o relatie de 8 ani fara casatorie, si a rezultat o fetita care are 7 ani, fetita a stat mai mult la bunici din cauza serviciului, am fost amandoi plecati in alt oras, acum 3 ani am plecat amandoi un an in afara tari la munca, pentru un an, dupa care ne-am intors dar ne-am si desparit, domiciliul nostru fiind la parintii ei. Acum suntem tot in afara la munca si eu si ea, copilul fiind cu parintii ei, insa nu pot sta cu copilul in concediu pentru ca ii este bagat in cap lucruri rele despre mine, si vrea sa stea cu mine numai in oras la ea, mentionez ca stau in alt oras. Din cauza asta vreau sa obtin custodia copilului, eu acum mi-am facut alta familie, sotia fiind insarcinata. Am loc de munca in afara permanent, insa daca nu pot sa obtin custodia din cauza ca sunt in alta tara, mama copilului fiind in aceeasi tara cu mine, sunt dispus sa ma intorc in romania mai devreme, ceea ce nu pot spune si despre mama ei.
Ati putea avea sanse daca va judecati bine.
Conteaza Femeia cu care stau acum nu suntem cu acte?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Ati putea avea sanse daca va judecati bine.

Nu conteaza ca nu aveti acte impreuna.