Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... racordarea la reteaua de energie electrica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

racordarea la reteaua de energie electrica

Bna ziua.Ma numesc Stefan sunt din DR.TR.SEVERIN si de curand mi-am cumparat un teren l-a vreo 5 km de oras in extraviranul comunei SIMIAN.VREAU SA MA RACORDEZ L-A RETEAUA ELECTRICA CARE SE AFLA LA VRE-O 600M DE PROPRIETETEA MEA,MENTIONEZ CA SUNTEM 8 PROPRIETARI CARE DORIM ACEST LUCRU DAR CEI DE LA ELECTRICA NE-AU SPUS CA TREBUIE SA PLATIM TOT TRASEUL INCEPAND DE LA TRANSFORMATOR SI PANA LA LOCUL DE CONSUM ASTA INSEMNAND STALPI ,CABLU SI MANOPERA.MA INTERESEAZA DACA ESTE LEGAL SI NORMAL CA NOI SA SUPORTAM ACESTE CHELTUIELI? VA MULTUMESC FRUMOS PENTRU RASPUNS.

Din pacate in minunata noastra ara asa este (din cate stiu eu)
Va scriu in cunostiinata de cauza fiind si eu in aceasta situatie acum un an (bineinteles ca nu am putut realiza racordarea din pricina costurilor, noi eram 5 persoane).
Mai mult decat atat, dupa ce se executa lucrarile de traseu si racordare, cei care suporta toate cheltuielile ocazionate de racordare sunt obligati sa cesioneze, ATENTIE! GRATIS !!! reteaau catre Electrica.
Daca cineva stie alta posibilitate decat aceasta expusa de mine, va rog nu ezitati sa ma luminati si pe mine
Multumesc.
1-Respectati regulamentul forumului si postati mesaje fara a utiliza majuscule
2-Solicitarea regiei este perfect legala.
~ Conținut șters la cerere ~