Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proces divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proces divort

Buna ziua,
Am fost inselata de sot cu o persoana casatorita care are si un copil minor.Cand totul s-a aflat, sotul respectivei a inaintat divort.Toti suntem romani insa nu locuim in tara, sotul acelei persoane intorcandu-se impreuna cu, copilul minor in Romania pt a depune divortul."Doamna" in cauza are si un trecut foarte zbuciumat fiind parte in alte dosare de prostitutie pe vremea cand era minora, dosare care inca sunt pe rol.Eu am toate dovezile necesare ale adulterului si as dori sa stiu daca o declaratie scrisa a mea si trimisa la judecatoria unde este depus divortul ar putea ajuta la decaderea din drepturile parintesti ale respectivei pentru a nu mai avea drept asupra minorului fiind mama imorala tinand cont si de antecedente.Ei au fost impreuna cu, copilul aici cand acea femeie a comis adulterul.Va multumesc.
Aceste notiuni decadere din drepturi,mama imorala(folosite impropriu atat de dvs cat si de alti justitiabili) sunt un folclor urban .Mama poate sa fie prostituata sau vedeta de filme porno putand sa isi iubeasca copii si sa-i ingrijeasca.Daca fiecare barbat care isi inseala sotia si fiecare sotie infidela ar fi decazuti din drepturile parintesti statul ar trebui sa se transforme intr-un camin de orfani.Concentrati -va la problema dvs, sotul inselat la propriul proces de divort restul e folclor.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Pe scurt, nu ajuta declaratia si nici nu va fi decazuta din drepturi, Se poate ca minorul sa aiba locuinta la tata, dar ambii parinti vor exercita autoritatea parinteasca,
gi-jane2, moderator