Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ce trebuie sa fac cînd la contestația depusă la ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ce trebuie sa fac cînd la contestația depusă la tribunalu de contencios mi se cere

Am depus la tribunalul de contencios contestație la încadrarea în grăd de handicap și am primit o comunicare adresa și mi se cere un răspuns la cererea de întîmpinare și înscrisurile doveditoare solicitate dar nu mi se cere nimic sau nu știu eu mulțumesc anticipat
Florin077, utilizator
Vi se solicită formularea unui răspuns la întâmpinare și depunerea de acte doveditoare (înscrisuri de care înțelegeți să vă folosiți). Va trebui că în funcție de aspectele invocate în cuprinsul întâmpinării să formulați un răspuns.
Răspunsul trebuie făcut după un topic juridic sau îl pot formula cum mă pricep Va mulțumesc pentru ajutor
De principiu, raspunsul la intampinare trebuie sa imbrace o anumita forma....Daca doriti sa-l formulati .. cum o fi.... alegerea va apartine....