Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare transnationala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare transnationala

Buna ziua, va rog sa ma indreptati spre legislatia in care gasesc sanctiunile pentru nerespectarea prevederilor OUG 28/2015 referitoare la conditiile de munca aplicabile pe teritoriul fiecarui stat membru.
Multumesc!
OUG 28/2015 este un act normativ de modificare ... actul principal este Legea 344/2006 privind detaşarea salariaţilor în cadrul prestării de servicii transnaţionale care este abrogata de Legea 16/2017 . Lege care prevede sanctiuni la art.47-49.

[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult!