avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Un sfat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Un sfat

Am ambii parinti pensionari , tatal cu 39 ani in campul muncii si mama cu 34 ani in campul muncii pe cartea de munca cu ani de gradul 2 ...Cu actualele “mariri” tatal are 1100 ron si mama 900 ron . Se poate face ceva ?.am auzit ca multe persoane au dat in judecata Casa NAtionala de Pensii? si au castigat( marire pensie+ ceva din urma)
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 20:55, 28 Mai 2018
Comisia Centrala de Contestatii functioneaza in cadrul CNPP.

Sa inteleg ca esti o cerere de revizuire tipizata la Casa jud de pensii sau trebuie facuta de mana?
Carp Mircea a scris:

Comisia Centrala de Contestatii functioneaza in cadrul CNPP.

Nu exista cerere tipizata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Actiune in instanta impotriva deciziei de pensie pentru limita de varsta AKM AKM Am primit decizia de pansionare pentru limita de varsta si am contestat-o la Casa de pensii...am primit raspuns dar nu sunt multumit de raspuns ,cresterea ... (vezi toată discuția)
Pensie PAULA.NUTA PAULA.NUTA as dori sa stiu pot sa fac cerere de recalculare de pensie ptr k sunt nemultumit citi bani primesc? M-am intilnit cu colege de servici care au lucrat cu mine ... (vezi toată discuția)
Pensionare Psiholila Psiholila Daca nu sunt de acord cu răspunsul de la contestația făcută la decizia de pensionare, dar au trecut 2 ani ce fac? (vezi toată discuția)