Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Un sfat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Un sfat

Am ambii parinti pensionari , tatal cu 39 ani in campul muncii si mama cu 34 ani in campul muncii pe cartea de munca cu ani de gradul 2 ...Cu actualele “mariri” tatal are 1100 ron si mama 900 ron . Se poate face ceva ?.am auzit ca multe persoane au dat in judecata Casa NAtionala de Pensii? si au castigat( marire pensie+ ceva din urma)
Comisia Centrala de Contestatii functioneaza in cadrul CNPP.

Sa inteleg ca esti o cerere de revizuire tipizata la Casa jud de pensii sau trebuie facuta de mana?
Carp Mircea a scris:

Comisia Centrala de Contestatii functioneaza in cadrul CNPP.

Nu exista cerere tipizata.