Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie

Ce acte trebuie sa depun la Casa de pensii pt recalculare la incheierea unui contract ? Cum pot sa le depun daca nu ma pot deplasa ?
Firma la care ati lucrat cu contract trebuie sa va elibereze (la cerere) o adeverinta intocmita conform anexei 14 la HG nr.257/ 2011 cu modificarile si completarile ulterioare - contine veniturile realizate si daca ati beneficiat sau nu de grupa de munca.
Documentele si cererea de recalculare se pot depune prin posta cu confirmare de primire.
Multumesc foarte mult !