Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

am 12 ani vechime in cartea de munca si 65 ani.Pot beneficia de pensie?se pune la vechimia in munca somajul?dar armata?
Pentru a beneficia de pensie trebuie sa indepliniti conditia de stagiu minim de cotizare de 15 ani.
In conditia de stagiu minim intra si somajul, si armata.