Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Trecere firma pe numele altei persoane
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Trecere firma pe numele altei persoane

Aş vrea să ştiu cat dureaza a doua etapa in care un administrator firma srl trece firma pe numele altei persoana?
george-neagu, moderator
pai cred ca nu e formulata bine intrebarea! etapa a doua la ce? a fost depusa o hotarare sau decizie de cesiune parti sociale catre persoane din afara societatii? care este rolul administratorului pentru ca el nu detine partile sociale....
Da a a fost depusă o decizie de cesiune părţi sociale din afara societăţii .si a împărţit o în doua etape. Eu aş vrea sa ştiu ,dupa această etapa firma va fi trecută pe numele noului administrator?
La a 2 a etapă de cesiune părţi sociale din afara societăţii, se trece firma noului administrator? Sau mai trebuie asteptat 30 de zile?
se asteapta 30 de zile de la publicarea in monitor.apoi se depune dosarul de transfer parti sociale