Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am împrumutat banii cu martori si acum ma rog de ei ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am împrumutat banii cu martori si acum ma rog de ei sa imi dea banii inapoi ? Ce pot face sa imi recuperez

Buna seara ,imi cer scuze ca deranjez cu o intrebare care pentru mine nu e deloc bună .Acum două luni am împrumutat pe cineva cu o sumă de banii si acum ma rog sa imi înapoieze datoria pe care o are . Bineînțeles că am martorii cand am dat această sumă de banii.Ideea este ca nu am facut scris la mana sau pe gaj .Ce pot face si daca mai pot recupera banii.?
Trebuia să mergeți la avocat sau la notar.
Fără act e posibil sa nu va mai recuperați banii.
Nu aveti posibilitatea sa recuperati banii decat daca il convingeti sa incheiati ,,o chitanta de mana""sau daca mergeti la notar.