Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare / schimbare proprietar autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare / schimbare proprietar autoturism

Buna ziua ,
Ma poate ajuta cineva cu o informatie ?
Pentru un autoturism care in acte are 2 proprietari cum se procedeaza pentru a schimba actele ? Este vorba despre cedarea unei jumatati in dreptul celeilalte . Se merge la notar sau la impozite si taxe ?
Multumesc !
Initial unul dintre coproprietari trebuie sa cedeze in favoarea celuilalt cota parte
Documentul se incheie la notar
Multumesc !