avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumparare / schimbare proprietar autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumparare / schimbare proprietar autoturism

Buna ziua ,
Ma poate ajuta cineva cu o informatie ?
Pentru un autoturism care in acte are 2 proprietari cum se procedeaza pentru a schimba actele ? Este vorba despre cedarea unei jumatati in dreptul celeilalte . Se merge la notar sau la impozite si taxe ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: V.Mirela , utilizator 09:16, 15 Mai 2018
Initial unul dintre coproprietari trebuie sa cedeze in favoarea celuilalt cota parte
Documentul se incheie la notar
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce reprezinta o sulta ? ciprianism ciprianism Buna ziua, am si eu o intrebare in cazul unui partaj al uni imobil cu doi proprietari, daca unul dintre proprietari vrea sa ii cedeze celeilalte parti ... (vezi toată discuția)
Cedare mostenire mariah2010 mariah2010 Buna ziua.Subiectul este urmatorul.Doua surori au facut succesiunea dupa moartea mamei, ambele fiind mostenitoare.Acum , dupa 10 ani una din surori vrea sa ... (vezi toată discuția)
Cedare la succesiune predaioan predaioan Dupa moartea mamei mele, suntem trei frati si tatal nostru care mostenim o casa care era pe numele mamei.Tata si unul din frati vor sa-mi cedeze mie partea ... (vezi toată discuția)