Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bonuri de masa.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bonuri de masa.

Buna ziua.Este legal ca valoarea bonurilor de masa acordate sa fie scazuta din salariul net obtinut?
Bonurile de masa nu se scad efectiv din salariu ci se trec in stat pentru a fi impozitate.
Multumesc pentru raspunsul prompt.
Au fost introduse in statul de plata pentru impozitare si apoi scazute din salariul net.Multumesc inca o data.Cu stima,Mircea.0
buna ziua, am si eu o intrebare, daca nu mi am luat concediu tot pe anul trecut(2017),, iar in 2018 am optat pentru ca firma sa mi dea banii. Intrebarea este daca e corect ca angajatorul sa mi opreasca si tichetele de masa pe anul 2018 in luna in care mi am dat banii?(mentionez ca in 2017 nu se aveam tichete de masa, era doar masa de la o firma de catering ).Multumesc Anticipat...