Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensiei

Pentru recalcularea pensiei cf.art.165 din legea 263/2010,la adeverinta eliberata de angajator pot solicita sa fie atasat copie dupa statul de plată ?
Multumesc.
De cerut puteti cere, nu este obligatoriu sa primiti copiile respective.
In adeverinta intocmita conform anexei 14 la HG nr. 257/ 2011 cu modificarile si completarile ulterioare sunt toate elementele necesare calculului pensiei (inclusiv date de pe statul de plata). Angajatoru certifica prin semnatura pe adeverinta, autenticitatea datelor furnizate.
Multumesc!