Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proces terminat la al 2-lea termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

proces terminat la al 2-lea termen

Buna ziua. Am formulat o contestatie la o amenda, si la primul termen mi sa incuviintat proba cu martori si acte. La al 2-lea termen nu m-am putut prezenta intrucat m-am simtit rau,eu fiind pensionat pe caz de boala de gradul 1 cu insotitor. Am aflat dupa site-ul judecatoriei ca la al 2-lea termen sa judecat deja dosarul dandu-se solutia respingerii cererii mele de contestatie, desi eu nu am depus nici un inscris sa se judece in lipsa mea. Ce pot face ca sa imi demonstrez nevinovatia cu martori? Pe site-ul judecatoriei scrie ca pot depune un recurs. Va multumesc.
Desi nu a existat o cerere de judecare in lipsa din partea Dvs, procedura de citare fiind legal indeplinita s-a trecut la solutionarea cauzei... Ceea ce intereseaza este indeplinirea procedurii de citare...