Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... se poate circula cu o mașină care are contract de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

se poate circula cu o mașină care are contract de comodat pe alt nume?

Bună seara. Din data de 20 mai 2018 se poate circula cu o mașină care are un contract de comodat pe un alt nume? Sau persoana care are comodat îmi poate face contract de comodat mie? Dacă circul cu o mașină care nu are contract de comodat pe numele meu ce se întâmplă din 20 mai 2018?
Nu se intampla nimic, dar rezolvati problema pentru ca daca dati de unul zelos, va retine talonul.
viorel55, utilizator
Legea din 20 mai se refera la obligatia persoanei care a cumparat masina, sa o si inmatriculeze, nu are legatura cu cine conduce masina.