Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua. Sunt divortata, in proces de partaj. Avem un credit luat cu mine titular iar fostul sot coplatitor.
Eu nu reusesc sa platesc integral ratele, dar am o intelegere cu banca de unde am luat banii sa dau lunar o anumita suma. Oricum, dupa calculele mele, pana la finalizarea creditului, eu voi reusi sa il achit, acum am fost prinsa cu cheltuielile pentru partaj.
Mi se poate pune poprire pe salariu?
In cazul unei executari silite, da, vi se poate pune poprire pe salariu. Insa din ce povestiti dvs, nu este cazul de executare silita.
am inteles, multumesc.
deocamdata nu mi s-a facut executare silita, dar vreau sa stiu ce mi se poate intampla
in fiecare luna salariatii bancii ma suna ca sa confirm efectuarea platii, dar ma gandesc ca nu ma vor pasui la nesfarsit
creditul este luat pentru investii care au ramas in casa in care am locuit, lucruri dovedite la partaj
partajul este in curs,