Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Hărțuire la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Hărțuire la locul de munca

Buna ziua ,Va rog sa imi spuneti ce masuri pot lua daca șeful mi a spus că îi trebuie postul meu si eu sa accept sa trec pe un post de execuție din post de conducere .În momentul în care am refuzat nefiind întemeiată această cerere a început hartuirea,denigrarea,amenințările etc toate public.mentionez ca lucrez într-o instituție de stat si acest nou șef este in functie de un an ,eu având o vechime de 8 in institutie si cu rezultate foarte bune .Va multumesc
Puteti sesiza angajatorul in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Daca nu se rezolva, puteti sesiza Consiliul national pentru combaterea discriminarii, in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
Cititi acest articol:
Hartuirea la locul de munca. Cum se pot apara salariatii de abuzurile de la serviciu?
www.avocatnet.ro/articol_369...