Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Malpraxis avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Malpraxis avocat

Cum poti recupera onorariu plus cheltuieli de la Avocat in situatia in care am platit pt a se face Apel iar acesta s-a facut tardiv, Desi a facut contestatie la Curtea de Apel acesta s_a respins cu cheltuieli de judecata.
VA multumesc
Apel la ce anume?
Apel la Tribunal , dupa o sentinta data de Judecatoria Deva " drept de Apel in 30 zile" noi am facut Apelul in acest termen, am platit taxa de timbru, am primit termen de judecata, apoi Tribunalul a respins considerand ca fiind tardiv Apelul nostru , Desi pe Sentinta de la Judecatorie scrie clar 30 de zile! Iar completul de judecata a appreciate ca Apelul nostru trebuia facut in 15 zile!

Avocatii platesc pt Malpractice sau nu?
VA multumesc,

trandafir2 a scris:

Apel la ce anume?

gheorghe22, utilizator
Nu se intelege din postarea dvs din ce consta eventuala culpa a avocatului.Aveati contract cu acesta pentru reprezentare in calea de atac respectiva?
Da , am contract de reprezentare pt Apel la Tribunal

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu se intelege din postarea dvs din ce consta eventuala culpa a avocatului.Aveati contract cu acesta pentru reprezentare in calea de atac respectiva?

Multumesc mult pentru atentia acordata.Astept raspunsul dvs.
Sunt putin suparata si este incredibil ce m-i s-a intamplat! Iar Judecatorii au imunitate nu-i asa?
Daca nu sunt pe intelesul dvs. am sa repet.

gheorghe22 a scris:

Da , am contract de reprezentare pt Apel la Tribunal

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu se intelege din postarea dvs din ce consta eventuala culpa a avocatului.Aveati contract cu acesta pentru reprezentare in calea de atac respectiva?