Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Malpraxis avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Malpraxis avocat

Cum poti recupera onorariu plus cheltuieli de la Avocat in situatia in care am platit pt a se face Apel iar acesta s-a facut tardiv, Desi a facut contestatie la Curtea de Apel acesta s_a respins cu cheltuieli de judecata.
VA multumesc
Trebuie sa dovediți in primul rând ca Dvs i ati dat actele in termen pentru a promova apelul. Dacă reușiți sa dovediți asta, sa va recuperați de la el onorariul va fi o formalitate
Multumesc mult pt raspunsul dvs. D- le Av.Enache,
Numai bine,
Revin cu o noua intrebare,
Conversatiile purtate prin intermediul messenger cu Dl. Av poate fi considerata o proba ?

gheorghe22 a scris:

Multumesc mult pt raspunsul dvs. D- le Av.Enache,
Numai bine,

De ce s-a respins ca tardiv apelul?
Aici e toata chestiunea.

Multi oameni vin cu 2 zile inainte de termen nu platesc avocat la urgenta si de aici apar probleme.
Avocat la urgenta inseamna ca va preia cazul imediat si urmatoarele 20 de ore nu se ocupa de alt caz.
Problema este ca exista costuri ridicate.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da. Poate fi considerată proba

gheorghe22 a scris:

Revin cu o noua intrebare,
Conversatiile purtate prin intermediul messenger cu Dl. Av poate fi considerata o proba ?

gheorghe22 a scris:

Multumesc mult pt raspunsul dvs. D- le Av.Enache,
Numai bine,