Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate gasirea tatalui
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

gasirea tatalui

asi vrea sa stiu daca pot sa il gasesc pe tatal meu dupa CNP.nu stiu numele tatalui meu si nici o adresa sau cand e nascu
Buna ziua,
Numele este trecut in certificatul de nastere.
Daca nu aveti alte date incercati prin Directia pentru Evidenta Persoanelor si Administrarea Bazelor de Date, str. Obcina Mare nr. 2, sector 6, Bucuresti si transmiteti TOATE datele cunoscute.
Cu privire la data nasterii tatalui, daca aveti CNP atunci:
prima cifra este 1 fiind sexcul masculin
urmatoarele doua cifre sunt anul nasterii
urmatoarele doua luna si inca 2 ziua.