Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Despagubire dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Despagubire dupa divort

INAINTEA CASATORIEI AM VANDUT UN APARTAMENT ( AL MEU) PE NUMELE MAMEI MELE SI AM iNVESTIT BANII IN CASA IN CARE ,INCA LOCUIESC. EU SI FETITA NOASTRA .(am divortat acum 21 zile)
TREBUIE SA PLEC, NU AM UNDE.
CASA E PE NUMELE SOACREI.
CE SANSA AM SA IMI RECUPEREZ BANII DE PE APARTAMENT?
Barbu Florenta, utilizator
Bună ziua!
Formulați acțiune de partaj, aveți un drept de creanța asupra îmbunătățirilor aduse imobilului și asupra bunurilor mobile achiziționate.
Pe plan probațional, vă puteți folosi de proba cu înscrisuri (facturi de pildă, contractul de vânzare al
apartamentului), interogatoriul fostei sotii, proba cu martori, etc.
Aveti sanse dar va trebui sa discutati cu un av ,sa cautati martori dispusi sa confirme cele relatate de dvs , sa cautati facturi,bonuri fiscale,sa faceti dovada vanzarii imobilului proprietatea dvs etc