Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Raspundere imputermicit cont.
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Raspundere imputermicit cont.

Buna seara! Am fost imputernicita pe contul unei persoane (bunic prin alianta) . Acei bani au fost primiti prin intermediul legii290/2003,legea retrocedarilor . Acum ANPR-ul cere banii inapoi si vreau sa stiu daca vor avea pretenii de la mine fiindca am efectuat operatiuni de transfer si retrageri din acel cont.
Daca sunt bani necuveniti, e logic ca va trebui sa-i restituiti.