Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pasi numire DPO salariat existent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pasi numire DPO salariat existent

Buna ziua !

Pentru numirea unui responsabil cu protectia datelor (DPO) dintre salariatii existenti in firma, va rog sa-mi spuneti daca sunt in regula pasii urmatori :

-act aditional la contractul individual de munca de preluare a functiei de DPO

-decizie a conducerii de numire a salariatului in aceasta functie

- anexa la fisa postului existenta in care sa fie specificate noile atributii
Sau se modifica fisa postului existenta si pe langa actualele sarcini de serviciu se adauga si cele specifice DPO ? Daca da, sunt specificate doua functii in aceeasi fisa de post ?

- modificare organigrama prin adaugarea noii functii.

Multumesc anticipat.
Vedeti acest articol
Integrarea în firmă a unui DPO: Salariatul va avea nevoie de independență și de resurse adecvate
www.avocatnet.ro/articol_467...