avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1929 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Avocatul poporului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Avocatul poporului

Am depus pe 27.03.2018.o sesizare la Avocatul poporului Cluj.Care este termenul maxim în care trebuie să primesc un răspuns ;ce pot face dacă acest termen maxim a fost depășit?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 19:01, 28 Mai 2018
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Reveniţi cu solicitarea.
Avocatul poporului nu este organ de cercetare penala. In principal, rolul lui este sa consilieze Parlamentul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocatul poporului dorelbordeianu1@gmail.com dorelbordeianu1@gmail.com Am depus o sesizare la Avocatul poporului Cluj pe data de 27.03.2018. Care este termenul maxim legal în care această instituție este obligată să-mi ... (vezi toată discuția)
Plangere penala fara raspuns roxanam79 roxanam79 Buna am si eu o problema daca se poate sa ma ajutati am facut o plangere penala la parchet privind distrugere,incalcarea dreptului de proprietate,organul de ... (vezi toată discuția)
Dam si noi guvernul in judecata? pentru impozit minim "forfetar" Olivia Nedelcea Olivia Nedelcea Este un avocat interesat sa dea in judecata statul pentru impozitul minim, ca urmare a impunerii duble? In 2008 fac venituri si platesc impozit pe profit. In ... (vezi toată discuția)