Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Avocatul poporului
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Avocatul poporului

Am depus pe 27.03.2018.o sesizare la Avocatul poporului Cluj.Care este termenul maxim în care trebuie să primesc un răspuns ;ce pot face dacă acest termen maxim a fost depășit?
Reveniţi cu solicitarea.
Avocatul poporului nu este organ de cercetare penala. In principal, rolul lui este sa consilieze Parlamentul.