Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Presedintele asociatiei de locatari
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Presedintele asociatiei de locatari

Are dreptul p,,presedintele,, asociatiei de locatari sa inspecteze casa , dupa ce nici nu s-a legitimat ...si i-am spus de mai multe ori ca nu sunt de acord sa intre.
Raspunsul este conditionat de motivul inspectiei
Legea prevde fara exceptie
L nr 230/2007 Articolul 15
Cu un preaviz de 5 zile, proprietarul este obligat sa accepte accesul in apartamentul sau in spatiul sau al unui delegat al asociatiei, atunci cand este necesar sa se inspecteze, sa se repare ori sa se inlocuiasca elemente din proprietatea comuna, la care se poate avea acces numai din respectivul apartament sau spatiu . Fac exceptie cazurile de urgenta, cand accesul se poate face fara preaviz.