Forum Discuţii juridice Executare silită Prescripție - punere în executare hot. def. + ch. de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Prescripție - punere în executare hot. def. + ch. de judecată

Bună ziua!
Care este termenul de prescipție a punerii în executare a unei hor. definitive, ce implică recuperarea de fonduri bănești, respectiv cheltuieli de jud. ? (și temeiul legal)
Mulțumesc.
3 ani.